Rečníci

Speakers

Vít Fekiač

Multimedia Creator/Multimediálniálny tvorca

Vít Fekiač poskytuje animátorom skúsenosti z motion design a klasickej videoprodukcie. Jeho postrehy z využitia AI sú doležité pre chápanie možností nových vzdelávacích nástrojov.

Vít Fekiač provides animators with experience in motion design and classical video production. His insights from the use of A.I. are important for understanding new educational tools.

Jakub Smoljak

Kreatívny stratég/Creative strategist

Jakub Smoljak prináša skúsenosti z marketingu, ktoré nám poodhalia nástroje, aké môžu tvorcovia používať v propagácii animovaných filmov pre deti.

Jakub Smoljak brings his experience in marketing to reveal the tools that creators can use to promote animated films for children.

David Kunz

AI výskumník/A.I. Researcher

David Kunz absolvoval České vysoké učení technické v Prahe a v súčasnosti pracuje na prelínaní umelej inteligencie a vizuál-neho umenia. Jeho ocenená magisterská práca „Meet-in-Style“ v reálnom čase mení vzhľad účastníka videohovoru na akúkoľvek animovanú postavičku. Ilustrácia tak môže ožiť. Venuje sa výskumu, ako môžu nové technológie formovať budúcnosť kreativity a vzdelávania v digitálnom veku – od štylizácie videa v reálnom čase na základe textu až po aplikácie, ktoré zvyšujú ľudský potenciál. Pochopenie širších súvislostí jeho výskumu môže v budúcnosti pomôcť pedagógom vytvárať nové vzdelávacie nástroje.

David Kunz is a graduate of the Czech Technical University in Prague and works at the crossroads of A.I. and visual art. His award-winning master’s thesis, „Meet-in-Style,“ transforms a video call participant into any animated character. Illustration can thus come to life. David is eager to explore how such technologies can shape the future of creativity and education in the digital age; from real-time, text-based video stylization to broader applications that expand human potential. Understanding the broader ramifications of his research can help future educators in designing new learning tools.

Miomir Rajcevic

Prezident Centra mediálneho vzdelávania/President of the Media Education Centre

Miomir Rajčevič je zakladateľom a prezidentom Centra mediálneho vzdelávania, pracuje s deťmi a mládežou skoro 25 rokov. Bol členom poroty Bienále animácie Bratislava a realizoval u nás aj mnoho tvorivých dielní. Jeho organizácia má poradný štatút pri Hospodárskej a sociálnej rade OSN. Je bývalým výkonným riaditeľom Svetového summitu o médiách pre mládež v rokoch 2006 až 2016. Jeho práca odráža odhodlanie podporovať mediálnu, informačnú a digitálnu gramotnosť, ako aj inovatívne vzdelávanie a základné zručnosti pre budúcnosť. Rajčevič pracoval na stovkách projektov v rôznych žánroch vrátane dokumentárnych filmov, vzdelávacích filmov, divadelných diel, umeleckých diel a animovaných filmov vo formátoch 16 mm aj 35 mm. Jeho rozsiahle portfólio zahŕňa aj digitálne a multimediálne produkcie, ktoré zdôrazňujú jeho odborné znalosti v oblasti spojenia tradičných a moderných mediálnych nástrojov.

Miomir Rajcevic is the founder and president of the Media Education Center and has worked with children and youth for almost 25 years. He has served on jury at the Bratislava Animation Biennial and conducted numerous animation workshops in Slovakia. His organization has consultative status with the UN Economic and Social Council. He is former Executive Director of the World Summit on Media for Youth from 2006 to 2016. His work reflects a dedication to fostering media, information, and digital literacy, as well as innovative education, as essential skills for the future. Rajcevic has worked on hundreds of projects across diverse genres, including documentaries, educational films, theatrical works, art pieces, and animated films in both 16mm and 35mm formats. His extensive portfolio also includes digital and multimedia productions, highlighting his expertise in blending traditional and modern media tools.

Pavol Hejný

Vývojár AI, H-edu/A.I. Developer, H-edu

Pavol Hejný nadväzuje na pedagogickú činnosť svojho starého otca, Prof. RNDr. Milana Hejného, CSc., ktorý je autorom jednej z najúspešnejších metód vyučovania matematiky na základných školách. Pavol Hejný je vývojár s vášňou pre používanie nových nástrojov a technológií, ktorý v súčasnosti pracuje s generatívnou umelou inteligenciou a vytvára populárny open-source projekt Promptbook. Ako člen konzultačnej skupiny Ainautes hovorí o pozitívnych aspektoch generatívnej AI, ako aj o jej hrozbách a rizikách. Významne prispel do prostredia vzdelávacích technológií vývojom Collboardu, prvej českej virtuálnej tabule, a H-edu, elektronických učebníc, ktoré používajú desaťtisíce detí. Je aktívnym prednášateľom na konferenciách, členom poroty a mentorom v slovenských, českých a medzinárodných súťažiach.

Pavol Hejný builds on the work of his grandfather, Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc. the creator of one of the most successful methods for teaching mathematics in elementary schools. He is a developer with a passion for using new tools and technologies, currently working with generative A.I. and creating the popular open-source project Promptbook. As a member of the Ainautes consulting group, he speaks about the positive aspects of generative A.I., as well as its threats and risks. He has made significant contributions to the education technology landscape by developing Collboard, the first Czech virtual whiteboard, and H-edu, electronic textbooks used by tens of thousands of children. He is an active conference speaker, jury member and mentor in Slovak, Czech and international competitions.

Petr Salaba

Odborník na vedeckú komunikáciu/Science Communicator

Petr Salaba je filmový režisér, producent a odborník na vedeckú komunikáciu. Gramotnosť v oblasti umelej inteligencie považuje za dôležitý nástroj pri vzdelávaní mládeže. Skúma dynamiku autonómnych systémov v interakcii s ľudskými hodnotami. Často využíva kontrastné experimentálne formy a satirický humor. Spoločne s generatívnou AI v roku 2023 vytvoril film Scalespace. Jeho film Attention Economy (2019) nominovali na najlepší český dokumentárny film na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov JI.hlava. Na Academia Film Olomouc v roku 2017 získal jeho film llllllIIIIl cenu za najlepší český alebo slovenský populárno-vedecký dokumentárny film.

Petr Salaba is a film director, producer, and expert in science communication. He considers A.I. literacy to be a vital tool in youth education and explores the dynamics of autonomous systems interacting with human values. His work often incorporates experimental forms and satire. In 2023, he released Scalespace, a film created with generative A.I.. His film, Attention Economy (2019), was nominated for Best Czech Documentary at the Ji.hlava International Film Festival. His 2017 work, llllllIIIIl, won Best Czech and Slovak Popular Science Film Award at Academia Film Olomouc.

ORGANIZÁTOR
ORGANIZER

S PODPOROU
SUPPORTED BY

POD ZÁŠTITOU
UNDER AUSPICES

S PODPOROU/ORGANIZER:

S PODPOROU/SUPPORTED BY:

POD ZÁŠTITOU/UNDER AUSPICES: